52-letni Infantino ogłosił swoją decyzję podczas Kongresu FIFA w Dausze, poprzedzającego piątkową ceremonię losowania grup tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, z udziałem m.in. reprezentacji Polski.

Reklama

Jesteśmy tutaj wszyscy razem, są stowarzyszenia członkowskie FIFA, więc chcę najpierw wam o tym powiedzieć - przyznał Infantino, ogłaszając swoją decyzję.

Po raz pierwszy został wybrany na stanowisko szefa FIFA 26 lutego 2016 roku. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza generalnego Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Do zmiany władzy doszło w wyniku wielkiej afery, wskutek której posadę szefa FIFA stracił Joseph Blatter. W czerwcu 2019 Infantino po raz kolejny wygrał wybory, delegaci udzielili mu wówczas poparcia przez aklamację. Jeżeli zwycięży również w 2023 roku, będzie to - zgodnie z przepisami FIFA - jego ostatnia kadencja.

Reklama

Miejsce i termin kongresu na przyszły rok nie zostały jeszcze ustalone. Na razie nie ma zgłoszeń ze strony innych kandydatów.

Reklama

Infantino, z wykształcenia prawnik, jest dziewiątym prezydentem FIFA. Wcześniej znany był kibicom z ceremonii losowań rozmaitych imprez futbolowych w Europie.