21-letni Davies zdobył z Bayernem mistrzostwo Niemiec, a z reprezentacją Kanady awans do mundialu w Katarze. W ostatnich meczach eliminacji jednak nie grał z powodu zapalenia mięśnia sercowego po przebyciu COVID-19.
Kanadyjczycy po raz drugi wystąpią w mistrzostwach świata. Debiutowali w 1986 roku w Meksyku, ale nie przeszli fazy grupowej.
Piłkarką roku została Amerykanka Crystal Dunn.
Konfederacja CONCACAF prowadzi swój plebiscyt od 2013 roku. Głosują w nim trenerzy i kapitanowie 41 reprezentacji w niej zrzeszonych oraz przedstawiciele mediów i kibiców.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.