Pierwszy gola zdobył Inter - już w szóstej minucie Mattię Perina pokonał Nicolo Barella. Jednak na początku drugiej połowy na prowadzeniu byli już turyńczycy. Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Alex Sandro (50.), a chwilę później na 2:1 trafił Serb Dusan Vlahovic (52.). Do kolejnego remisu doprowadził Turek Hakan Calhanoglu z rzutu karnego (80.).

Taki wynikiem zakończyła się druga połowa, więc konieczna była dogrywka. Jej bohaterem okazał się Chorwat Ivan Perisic, zdobywca dwóch goli dla Interu: w 99. minucie trafił z rzutu karnego, w 102. - z akcji.

Z ośmioma triumfami w tych rozgrywkach Inter zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Dziewięć razy Puchar wzniosła Roma, a rekordzistą jest Juventus - 14.

"Nerazzurri" wciąż mają szansę na podwójną koronę. Na dwie kolejki przed końcem sezonu ligowego zajmują drugie miejsce z dwupunktową stratą do lokalnego rywala - AC Milan.