InPost w ramach umowy uzyskał prawo do posługiwania się tytułem „Sponsora Strategicznego Reprezentacji Polski” oraz wykorzystywania w działalności marketingowej oficjalnego logotypu drużyny narodowej. Umowa gwarantuje również ekspozycję logo firmy na strojach treningowych reprezentacji Polski i nośnikach reklamowych podczas meczów kadry rozgrywanych w naszym kraju. Logo InPost pojawi się także w materiałach marketingowych PZPN oraz na ściankach sponsorskich w czasie konferencji prasowych, na stronie internetowej PZPN i stronie „Łączy nas piłka” oraz na biletach i programach meczowych.

Reklama

16 milionów Polaków zasiadło przed telewizorami, aby kibicować biało-czerwonym podczas pamiętnego meczu z Portugalią na Mistrzostwach Europy. Tyle samo osób regularnie korzysta z usług naszej firmy. Wierzę, że to nie zbieg okoliczności, ale dowód na głęboki sens połączenia naszych wysiłków w celu dostarczania kibicom wielu niezapomnianych wrażeń, również w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPost.

Kulesza spodziewa się obopólnych korzyści

Spółka jest liderem na rynku dostaw e-commerce, dostarczając miliony przesyłek dziennie, a od czerwca będzie towarzyszyła Polakom również w największych piłkarskich emocjach. Firma podbija kolejne europejskie kraje, tj. Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpana i Portugalia. InPost od 2011 roku jest także jednym z kluczowych sponsorów lekkiej atletyki w ramach InPost Athletic Team.

Reklama

Jako największa organizacja sportowa chcemy współpracować z najlepszymi na rynku. To kluczowi gracze, którzy wiedzą, jak profesjonalnie działać, by osiągać sukces. Polska firma InPost idealnie spełnia nasze oczekiwania i jesteśmy przekonani, że ta kooperacja będzie pozytywnie wpływać na nasze oba biznesy - podkreślał Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Prezes PZPN dodał, że kibice od wielu lat traktują reprezentację jako dobro narodowe. Bilety na jej mecze, niezależnie od miejsca rozgrywek, natychmiast się wyprzedają, a fani, podążając za polską reprezentacją po całym świecie, budują pozytywny wizerunek zarówno drużyny, jak i kraju. Z kolei InPost, który z lokalnej firmy wyrósł na europejskiego, technologicznego giganta na rynku logistyki, stanowi obecnie wizytówkę polskiego biznesu na świecie.

Partnerstwo InPost i PZPN jest "naturalnym krokiem"

W InPost wierzymy, że kluczem do sukcesu w równym stopniu jest innowacyjność i zaangażowanie, jak i zgrany zespół prowadzony przez silnego, odpowiedzialnego lidera. Taką polską reprezentację, pod wodzą Roberta Lewandowskiego, chcemy oglądać i wspierać - w taką też inwestujemy. Partnerstwo InPost, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm, z najbliższą sercom Polaków sportową reprezentacją - jest naturalnym krokiem - wyjaśniał Rafał Brzoska.

InPost wesprze wszystkie reprezentacje

Kontrakt został zawarty od 30 maja tego roku do 31 lipca 2024 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Umowa obejmuje wsparcie wszystkich reprezentacji - również drużyn kobiecych oraz kadr młodzieżowych. Logo InPost, jako sponsora strategicznego, po raz pierwszy pojawi się już 1 czerwca na obiekcie Tarczyński Arena we Wrocławiu, podczas meczu Polska - Walia odbywającego się w ramach rozgrywek Ligi Narodów 2022/23.

Źródło informacji: PAP MediaRoom.