Z 30 zawodników, którzy od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu, w kadrze na spotkanie z "Pomarańczowymi" - jak przekazał PZPN - znalazło się 23. Do protokołu nie zostaną wpisani bramkarz Radosław Majecki, obrońcy Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora i Arkadiusz Reca oraz pomocnicy Jakub Kamiński i Jakub Piotrowski.

Reklama

Skóraś i Łęgowski z szansami na debiut

Ten ostatni regularnie występuje w Łudogorcu Razgrad i Michniewicz powołał go do kadry w związku z kłopotami innych piłkarzy grających na pozycji defensywnego pomocnika. 24-latek na debiut w drużynie narodowej będzie zatem musiał poczekać.

Po raz pierwszy w reprezentacji mogą za to zagrać w czwartek Michał Skóraś z Lecha Poznań i Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin, którzy znaleźli się w kadrze na potyczkę z Holandią.

Reklama

Z kolei Reca zagrał tylko w debiucie Michniewicza w roli selekcjonera. Letnie zgrupowanie opuścił z powodu kontuzji. Teraz ponownie został powołany, co było skutkiem dobrych recenzji za występy we włoskiej Spezii.

Już wcześniej było wiadomo, że w tym spotkaniu zabraknie Żurkowskiego, który w czerwcu wystąpił we wszystkich czterech meczach LN. Teraz musi pauzować z powodu dwóch żółtych kartek.

Glik zbliża się do "100"

Po raz 133. w narodowych barwach zagra zapewne wieczorem kapitan kadry Robert Lewandowski. Do granicy stu występów w reprezentacji, którą osiągnęło do tej pory tylko czterech piłkarzy, zbliża się Kamil Glik. Przeciw "Oranje" koszulkę z orzełkiem na piersi może założyć po raz 97. i zrównać się pod tym względem z Kazimierzem Deyną.

Oprócz Lewandowskiego i Glika w wyjściowym składzie przeciwko Holendrom powinni zagrać: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Nicola Zalewski, Sebastian Szymański i Piotr Zieliński.

Zagrają przy zasuniętym dachu

We wrześniu, poza spotkaniem z Holandią, czeka biało-czerwonych też w niedzielę wyjazdowy pojedynek z Walią. Celem Polaków na te mecze jest utrzymanie się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Po czterech kolejkach rozgrywek mają cztery punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A4. Zamyka ją zespół z Wysp Brytyjskich z jednym punktem.

Spotkanie Polska - Holandia rozpocznie się o godz. 20.45 na PGE Narodowym w Warszawie. Sędzią będzie Hiszpan Alejandro Hernandez.

Jak poinformował PAP rzecznik PZPN i team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski, dach na reprezentacyjnym obiekcie będzie zamknięty.