Ttrzeba będzie szukać innych możliwości sfinansowania stadionu "Czarnych Koszul". Pod uwagę będzie brane partnerstwo publiczno-prywatne. "Ważne jest, że teren, na którym planowana jest inwestycja, należy do miasta, nie należy do skarbu państwa, zatem zapewne będzie łatwiej pozyskać inwestora. Rok 2011 jest data magiczną dla klubu, który będzie wtedy odchodził 100-lecie istnienia. Od 2007 roku wydaliśmy 27 mln złotych na modernizację trybuny głównej oraz na boczne boiska. Przewidziane są dalsze prace" - dodała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Prezydent Warszawy podkreśliła, że jeżeli w budżecie pojawią dodatkowe, wcześniej nie planowane środki, koncepcja przeprowadzenia inwestycji może ulec zmianie. Hanna Gronkiewicz-Waltz wysoko oceniła projekt kompleksu sportowego Polonii, który przewiduje budowę stadionu na 15 tysięcy osób oraz hale sportowe.

>>>Polonia wynosi się z Warszawy

W imieniu delegacji sympatyków Polonii Warszawa za spotkanie podziękował Jacek Kamiński, koordynator programu "Wielka Polonia", w ramach którego ma powstać nowy klubowy obiekt. "Mamy nadzieję, że nasze spotkanie było przełomowe i sprawy inwestycji na Polonii ruszą z martwego punktu. Cieszy nas, że jest wola pani prezydent, aby do 2011 roku powstał nasz nowy obiekt. Zdajemy sobie sprawę z uwarunkowań finansowych inwestycji, będziemy się starali w miarę naszych możliwości pomagać w poszukiwaniu inwestora. Zaproponowaliśmy pani prezydent spotkanie z władzami klubów piłkarskiego i koszykarskiego. Mamy nadzieję, że szybko do tego dojdzie" - powiedział Jacek Kamiński.

Kibice z Konwiktorskiej twierdzą, że władze stolicy nierówno traktują Legię i Polonię, co znajduje wyraz w kwotach przewidzianych na modernizację obiektów klubowych w projekcie budżetu miasta na 2009 rok - 252 102 000 na stadion przy ul. Łazienkowskiej wobec 200 000 na ten, z którego korzystają "Czarne Koszule".