Napoli będzie miało możliwość wykupienia Bereszyńskiego z Sampdorii. Klub będzie wtedy musiał zapłacić za niego 1,8 miliona euro. Informacje o pozyskaniu Polaka lider Serie A przekazał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Bereszyński nie jest jednak pierwszym Polakiem w Napoli. W drużynie spod Wezuwiusza grają kadrowicz Piotr Zieliński oraz młody polski bramkarz Hubert Idasiak. W Napoli grał także napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik, obecnie występujący w zespole Juventusu Turyn.

Reklama

Kontrakt z Lechem, odejście do... Legii

Bereszyński pochodzi z Poznania - jest wychowankiem TPS-u Winogrady. Następnie występował w zespołach Poznanianka Poznań i Warty Poznań, by w 2009 roku podpisać kontrakt z Lechem Poznań. Początkowo grał na pozycji pomocnika i napastnika. W sezonie 2009/2010 zdobył z "Kolejorzem" tytuł mistrza Polski.

18 stycznia 2013 roku podpisał trzyletnią umowę z Legią Warszawa, która miała obowiązywać od sezonu 2013/2014. Wcześniej odmówił przedłużenia wygasającego w lipcu 2013 roku kontraktu z Lechem. Transfer Bereszyńskiego spotkał się z ostrą krytyką ze strony kibiców ze stolicy Wielkopolski. 28 stycznia doszło do porozumienia pomiędzy Legią i Lechem, dzięki czemu Bereszyński trafił do Warszawy pół roku wcześniej.

Ze stołeczną drużyną w sumie zdobył cztery mistrzostwa Polski i trzy razy sięgnął po Puchar Polski.

Do Włoch trafił w 2017 roku

Napoli nie będzie pierwszym włoskim klubem w karierze Bartosza Bereszyńskigo. Do Włoch trafił bowiem w styczniu 2017 roku, gdy związał się z zespołem Sampdorii.

Kariera reprezentacyjna

Bereszyński ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-19 i U-20. 23 marca 2013 roku w meczu przeciwko Litwie rozegrał pierwszy mecz w reprezentacji do lat 21, zaś 4 czerwca podczas towarzyskiego spotkania z Liechtensteinem zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Jest synem Przemysława Bereszyńskiego, który także był piłkarzem - grał m.in. w Lechu Poznań.