W uruchomionym w środę rano w internecie sondażu większość czytelników stołecznej gazety wskazała, że nie spodziewa się, aby ich rodak mógł odnieść sukcesy z reprezentacją Polski.

Reklama

Na prawdopodobne niepowodzenie Santosa, który we wtorek w Warszawie został ogłoszony nowym selekcjonerem Polski, do środowego popołudnia zagłosowało blisko 58 proc. uczestników ankiety przygotowanej przez dziennik “A Bola”. Przeciwnego zdania było 42 proc.

68-letni trener Fernando Santos rozstał się z drużyną narodową Portugalii po ośmiu latach w grudniu 2022 r. Rezygnacja selekcjonera nastąpiła krótko po powrocie z mundialu w Katarze, na którym Portugalczycy niespodziewanie przegrali w ćwierćfinale 0:1 z Marokiem odpadając z turnieju.

Podczas pracy z reprezentacją Portugalii Santos zdobył mistrzostwo Europy w 2016 r., zaś trzy lata później wygrał pierwszą edycję Ligi Narodów UEFA.

Reklama

W związku z wygraniem tych trofeów pochodzący z Lizbony szkoleniowiec został uznany trenerem roku w 2016 r. i 2019 r. w plebiscytach organizowanych przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu.

Z Lizbony Marcin Zatyka