W siódmej minucie meczu Andrew Robertson wykorzystał błąd obrońcy, odebrał piłkę blisko pola karnego i podał do McTominay'a, który z bliska pokonał bramkarza Kepę Arrizabalagę. Pomocnik "Czerwonych Diabłów" ostatnio wykazuje się wyjątkową skutecznością, gdyż w sobotę strzelił dwa gole w wygranym 3:0 starciu z Cyprem.

Szkoci nie stracili jeszcze gola

Szkoci tuż przed przerwą powinni strzelić drugiego gola. Niepilnowany na połowie Hiszpanów Lyndon Dykes otrzymał długie podanie, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 51. minucie Kieran Tierney przeprowadził akcję lewym skrzydłem, ograł Daniela Carvajala i dośrodkował w pole karne. Piłka została niechlujnie wybita przez hiszpańskich obrońców. McTominay z 10 metrów uderzył bez przyjęcia i zdobył drugą bramkę w meczu oraz czwartą w eliminacjach Euro 2024.

Po chwili John McGinn strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę. Szkocja pokonała Hiszpanię pierwszy raz od 38 lat. 14 listopada 1984 roku wyspiarze wygrali 3:1 w eliminacjach mistrzostw świata.

We wcześniejszym meczu grupy A Norwegia zremisowała na wyjeździe z Gruzją 1:1. Alexander Sorloth w 15. minucie wyprowadził Skandynawów na prowadzenie. Jednak w drugiej połowie wyrównał Georges Mikautadze.

Po dwóch kolejkach liderem grupy A z sześcioma puntami jest Szkocja. W dwóch meczach drużyna trenera Steve'a Clarke'a zdobyła pięć bramek, nie tracąc żadnej. Drugie miejsce zajmuje Hiszpania, która po zwycięstwie nad Norwegią ma trzy punkty. Norwegia i Gruzja mają po punkcie. Ostatni z zerowym dorobkiem jest Cypr.

Kovacic trafił dwa razy, Pasalic zaliczył dwie asysty

W grupie D zwycięstwa odnieśli Walijczycy i Chorwaci. Ci pierwsi pokonali w Cardiff Łotwę 1:0 po golu Kieffera Moore'a. Chorwacja wygrała na wyjeździe z Turcją 2:0. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateo Kovacic. Przy obu golach asystował mu Mario Pasalic.

Walijczycy i Chorwaci mają po cztery punkty, Turcy trzy, natomiast Ormianie i Łotysze są bez zdobywczy punktowej.

Szwajcarzy i Rumunii z kompletem punktów

W sześciozespołowej grupie I we wtorek w tym samym czasie rozegrano trzy mecze. Szwajcarzy rozbili 3:0 Izrael, Rumuni ograli 2:1 Bułgarię, a Kosowo zremisowało 1:1 z Andorą. Szwajcaria i Rumunia po dwóch kolejkach mają komplet punktów. Kosowo wywalczyło dwa punkty, zaś Andora i Izrael po jednym. Białoruś przegrała dwa mecze i jest ostatnia.

Kolejne mecze eliminacji ME zostaną rozegrane w połowie czerwca.

Wyniki wtorkowych meczów 2. kolejki i tabele eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2024:Grupa A
Gruzja - Norwegia 1:1 (0:1)
Szkocja - Hiszpania 2:0 (1:0)