Gazeta "Buenos Aires Times" informuje, że "Albicelestes" zmierzą się z Australią w Pekinie 15 czerwca, a cztery dni później zagrają z Indonezją w Dżakarcie.

Scaloni wybrał w większości ten sam skład, z którym zdobył tytuł mistrza świata w Katarze w grudniu zeszłego roku. W kadrze zaszły tylko kosmetyczne zmiany.

Reklama

Wśród powołań wyróżnia się młodzieżowiec Alejandro Garnacho (Manchester United), który nie zagrał na mundialu do lat 20, ponieważ jego klub się na to nie zgodził.

Trener Scaloni powołał także bramkarza Waltera Beniteza (PSV Eindhoven) w miejsce Franco Armaniego oraz obrońców Leonardo Balerdiego (Olympique Marsylia) i Facundo Medinę (Lens). Napastnik Giovanni Simeone (Napoli) zastępuje Lautaro Martineza, który będzie nieobecny z powodu problemów zdrowotnych.

Inny gracz ataku Nicolas Gonzalez (Fiorentina), który w ostatniej chwili został wykluczony z kadry na mistrzostwa świata z powodu kontuzji mięśnia, również powraca do drużyny.

Wszyscy piłkarze rekrutują się z klubów europejskich. Wyjątkiem jest pomocnik Thiago Almada (Atlanta United) z amerykańskiej ligi MLS.