Do finalizacji zakupu akcji przez piłkarza, jak podają portugalskie media, dojdzie prawdopodobnie w lipcu br., “po kilku miesiącach negocjacji z udziałem Cristiano Ronaldo”.

Reklama

Według portalu ECO grający obecnie w saudyjskim klubie Al-Nassr Portugalczyk miałby nabyć około 30 proc. udziałów wydawcy gazety “Correio da Manha”.

Firma Cofina wydaje m.in. również uznawany za czołowy portugalski dziennik sportowy “Record”, a także tygodnik “Sabado”.

Ronaldo groził gazecie pozwami

Reklama

Cristiano Ronaldo kilkakrotnie w przeszłości procesował się z “Correio da Manha” lub groził gazecie pozwami. Sprawy dotyczyły nieprzychylnych piłkarzowi i jego rodzinie artkułów, a także prowadzonych przez zawodnika przedsięwzięć biznesowych.

W przeszłości kapitan reprezentacji Portugalii odmawiał też udzielania wywiadów “Correio da Manha” oraz powiązanej z nim telewizji CM TV.

W czerwcu 2016 r. reporter tej stacji bezskutecznie próbował porozmawiać z Ronaldo przebywającym na mistrzostwach Europy we Francji. W trakcie rozmowy piłkarz wyrwał dziennikarzowi dyktafon i wyrzucił do pobliskiego jeziora.

Z Lizbony - Marcin Zatyka