>>>Zobacz, jakiego gola puścił Tomasz Kuszczak Kuszczak skapitulował w 32. minucie po akcji Paragwajczyka Roque Santa Cruza, który minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Wcześniej prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Wayne Rooney, a w 60. minucie zwycięskiego gola strzelił Cristiano Ronaldo.

Trener Alex Ferguson dał w sobotę odpocząć pierwszemu bramkarzowi Edwinowi van der Sarowi. Holender przez 1302 minuty jest niepokonany na krajowych boiskach. Już w styczniu pobił rekord Anglii (1103 minuty), a w lutym sięgnął po rekord Wysp Brytyjskich (1212 minuty). Do rekordu Europy Belga Dany'ego Verlindena z Club Brugge z 3 marca 1990 roku brakuje mu jedynie 89 minut.

Rekord świata należy do Brazylijczyka Matosa Filho Mazaropiego i wynosi 1816 minut.

Manchester United powiększył do ośmiu punktów przewagę nad Liverpoolem, który w niedzielę będzie podejmować Manchester City. The Reds zagrają w tym spotkaniu bez swego kontuzjowanego lidera Stevena Gerrarda.

Z walki o tytuł mistrza Anglii nie rezygnuje Chelsea Londyn. W sobotę, grając po raz pierwszy pod wodzą holenderskiego trenera Guusa Hiddinka, londyńczycy pokonali w Birmingham drużynę Aston Villa 1:0. Jedynego gola w 19. minucie strzelił Nicolas Anelka.

Z kolei Arsenal Londyn, z Łukaszem Fabiańskim na ławce rezerwowych, praktycznie stracił wszelkie szanse na mistrzostwo, remisując bezbramkowo na Emirates Stadium z Sunderlandem. W barwach "Kanonierów" zadebiutował jeden z bohaterów Euro 2008 Rosjanin Andriej Arszawin, ale nie zachwycił. Schodzących z boiska z pochylonymi głowami gospodarzy żegnały gwizdy.