Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 2:1
Bramki: K. Grosicki 15, T. Frankowski 72 - A. Mierzejewski 45

Jeszcze kilka kolejek temu wydawało się, że Jagiellonia bez problemu utrzyma się w lidze. Jednak końcówka ligi okazała się dla drużyny z Białegostoku nerwowa. Wygrana z Polonią daje pozwala "Jadze" w spokoju oczekiwać na kolejne spotkanie.

Górnik Zabrze - Odra Wodzisław 2:0
Bramki: Kołodziej 44, Kowalczyk 45 (samobójcza)

Ryszard Wieczorek mogł wbić gwóźdź do trumny Górnika. Górnika, który także dzięki jego złym wynikom stoi teraz na skraju przepaści. Dla zabrzan było to spotkanie "o życie", a porażka oznaczała spadek. Kibice mobilizowali piłkarzy na treningu, wręczając im specjalne koszulki. Jak widać pomogło. Górnik wygrał 2:0.

Cracovia Kraków - GKS Bełchatów 1:0
Bramka: Polczak 38

Cracovia do końca sezonu będzie miała nóż na gardle. Dlatego zwycięstwo na własnym stadionie z Bełchatowem jest bardzo cenne.

Legia Warszawa - Polonia Bytom 3:1
Bramki: Paluchowski 4 i 65 , Giza 90 - Zieliński 45

I połowa:

1. min. - Komorowski powstrzymał na prawym skrzydle Jaromina
4. min. - GOL!!! Błąd obrony Polonii i bramkarza. Peskovic przestraszył się wchodzącego wślizgiem Rzeźniczaka. Legionista odegrał piłkę do Paluchowskiego, a ten trafił do pustej bramki. 1:0 dla Legii
5. min. - Giza dośrodkował z prawej strony, ale Iwańskiego powstrzymał Hricko
7. min. - Borysiuk,fauluje Klepczyńskiego
9. min. - Paluchowski wpadł w pole karne, ale się przewrócił
11. min. - Paluchowski strzela ale piłka przelatuje obok bramki
14. min. - Rybus w polu karnym Polonii, ale piłka przeleciała nad jego głową
15. min. - Choto źle dośrodkował do Paluchowskiego
18. min. - Giza traci piłkę w środku boiska
21. min. - Borysiuk strzela z dystansu, ale takim strzałem nie miał prawa zaskoczyć bramkarza gości
23. min. - Rybus dośrodkował fatalnie. Prosto w ręce Peskovicia
25. min. - Pesković wypiąstkował dośrodkowanie Iwańskiego
27. min. - Podstawek wpadł w pole karne, ale Rzeźniczak nie pozwolił mu oddać celnego strzału
29. min. - Komorowski uprzedził Zielińskiego. Mogło być groźnie pod bramką Legii
32. min. - Astiz uprzedza Radzewicza i zagrywa głową do Muchy
33. min. - Rybus niedokłądnie podaje. Legia traci piłkę
36. min. - Paluchowski miał okazję na drugiego gola, ale zwlekał ze strzałem i będzie tylko rzut rożny
39. min. - Po chwili znów okazję miała Legia. Rybus trafił w słupek
40. min. - Znów strzelał Rybus. Broni Peskovic
43. min. - Strzał celny: Maciej Iwański. Z daleka. Pesković broni z problemami
45. min. - GOL dla Polonii. Po rzucie rożnym Zieliński pokonuje Muchę
Koniec pierwszej połowy

II połowa:

47. min. - Rzeźniczak świetnie wchodził prawym skrzydłem. Podał jednak w pole karne niedokładnie
48. min. - Atak Polonii prawym skrzydłem Dośrodkowanie Hricki, ale Giza uprzedził Bastę
50. min. - Iwański strzela w środek bramki
51. min. - Kontra Legii zatrzymana przez Klepczyńskiego
53. min. - Choto podaje do Gizy, ale ten nie opanował piłki
54. min. - Paluchowski w polu karnym wpadł na obrońcę gości
56. min. - Choto zatrzymał Zielińskiego
57. min. - Pierwsza żółta kartka. Za faul na Gizie ukarany zostaje Basta
59. min. Trener Legii zdejmuje z boiska Rogera - żegnają go gwizdy. Wchodzi Radovic
65. min. - GOL dla Legii! Paluchowski trafia do siatki po podaniu Gizy
69. min. - Giza zagrał niedokładnie, ale po chwili Radzewicz zagrał jeszcze gorzej
71. min. - Strzał Radzewicza zablokował Astiz
73. min. - Bazik strzał z 30 m tuż nad poprzeczką
75. min. - Żółta kartka dla Gizy
77. min. - Rzeźniczaka postanowił lobować bramkarza. Trochę za lekko. Peskovic łapie piłkę
81. min. - Giza próbował przewrotką zakończyć podanie Radovicia
83. min. - Niedokładne dośrodkowanie Radovicia
86. min. - Rzut wolny dla Polonii po faulu Radovica na Brzęczku
88. min. - Rzeźniczak zepsuł dośrodkowanie
90. min. - GOL dla Legii! Fantastyczne podanie Paluchowskiego do Gizy, a ten nie marnuje okazji i jest 3:1