Dziennik Gazeta Prawana logo

Roberto Mancini selekcjonerem reprezentacji Arabii Saudyjskiej

28 sierpnia 2023, 09:21
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Roberto Mancini
Roberto Mancini/Newspix
Roberto Mancini, który w połowie sierpnia zrezygnował ze stanowiska trenera piłkarskiej reprezentacji Włoch, podpisał kontrakt jako selekcjoner Arabii Saudyjskiej - podała w niedzielę agencja Ansa, powołując się na jego otoczenie. Według tych źródeł w poniedziałek Mancini uda do Rijadu.

Wkrótce w stolicy Arabii Saudyjskiej ma odbyć się prezentacja nowego trenera.

Swoją rezygnację po pięciu latach z funkcji selekcjonera "Azzurrich" Mancini uzasadnił osobistą decyzją.

Wkrótce potem, w chwili, gdy cały świat mówi o transferach do klubów Arabii Saudyjskiej, opiewających na niebotyczne sumy, pojawiła się pogłoska, że wybiera się tam także Mancini.

Według włoskich mediów w ramach trzyletniego kontraktu będzie zarabiał po 30 milionów euro rocznie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraSłynny siatkarz opuszcza Polskę. Będzie grał w Rosji »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj