Na Polski Związek Piłki Nożnej nałożono grzywnę w wysokości 15 000 euro oraz wydano zakaz sprzedaży kibicom biletów na kolejny wyjazdowy mecz, za rzucanie przedmiotami i odpalanie sztucznych ogni. Przedmiotowy zakaz sprzedaży biletów zostaje zawieszony na okres próbny wynoszący dwa lata, licząc od dnia wydania decyzji.

Reklama

Dodatkowo PZPN ukarano grzywną w wysokości 5000 euro za wyrządzone szkody na stadionie w Tiranie. Polską federację zobligowano do skontaktowania się ze stroną albańską w terminie 30 dni w celu naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców (połamane siedziska).

Albańska federacja (FSF) ma zapłacić karę w wysokości 30 000 euro. Sankcję zwiększono przez nakaz częściowego zamknięcia stadionu podczas następnego meczu rozgrywek UEFA, w którym FSF będzie występował w roli gospodarza. Jako uzasadnienie podano odpalanie rac, rzucanie przedmiotami i inne akty wandalizmu. Wspomniane częściowe zamknięcie stadionu zostaje zawieszone na okres próbny wynoszący dwa lata, począwszy od daty ogłoszenia decyzji.

Dodatkowa kara nałożona na albańską federację w wysokości 14 000 euro dotyczy blokowania przejść publicznych na obiekcie.

Spotkanie Albania - Polska zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.