Młodzi rosyjscy piłkarze będą występować po neutralną flagą, a przed ich meczami nie będzie odgrywany hymn Rosji. Tegoroczne mistrzostwa świata do lat 17 odbędą się w dniach 10 listopada - 2 grudnia w Indonezji. Rosjanie nie wezmą w nich udziału, ponieważ zakończyły się już kwalifikacje do turnieju, w którym zagrają 24 drużyny.

Reklama

Reprezentacja Rosji ma jednak szanse zakwalifikować się na mistrzostwa świata kobiet do lat 17 na Dominikanie, które potrwają od 16 października do 3 listopada 2024 roku.

Rosja wspierana przez Białoruś zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Od tamtej pory Rosjanie zostali wykluczeni bądź zawieszeni przez wiele organizacji sportowych, w tym FIFA i UEFA. W europejskich pucharach nie występują rosyjskie kluby, a reprezentacja Rosji rozgrywa wyłącznie mecze towarzyskie z rywalami z Azji i Afryki.

Polski Związek Piłki Nożnej sprzeciwiał się planom przywrócenia do rywalizacji juniorskich reprezentacji Rosji. Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek, nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować - napisał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.