Paris Brunner w 29. minucie otworzył wynik finału z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Noah Darvich. Po chwili bramkę kontaktową zdobył Saimon Bouabre. Niemcy grali w osłabieniu od 69. min, gdy Winners Osawe otrzymał drugą żółtą kartkę. Francuzi wykorzystali grę w przewadze, gdyż pod koniec meczu wyrównał Mathis Amougou.

Niemcy tryumfują po karnych

W pierwszej serii rzutów karnych francuski bramkarz Paul Argney obronił strzał reprezentanta Niemiec. Po trzeciej kolejce było 2:2, gdyż "jedenastki" nie wykorzystał Nhoa Sangui. Francuzi znaleźli się w trudnej sytuacji, gdy kolejnego karnego nie wykorzystał Bastien Meupiyou. W piątej serii Argney rzucił się w lewy róg bramki i powstrzymał Parisa Brunnera. W szóstej kolejce bramkarz Konstantin Heide zatrzymał Tidiama Gomisa.

Decydujący rzut karny został wykorzystany przez Almugerę Kabara. Mistrzowie Europy do lat 17 zostali również mistrzami świata w tej kategorii wiekowej.

Niemcy w półfinale również po rzutach karnych (4-2) wyeliminowali reprezentację Argentyny, z którą remisowli 3:3. W turnieju uczestniczyły 24 reprezentacje. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie D, po porażkach z Japonią (0:1), Senegalem (1:4) i Argentyną (0:4).

Piłkarskie MŚ do lat 17. Oto wyniki

Wynik finału MŚ do lat 17: Niemcy - Francja 2:2 (1:0), karne: 4-3.

Bramki: 1:0 Paris Brunner (29-karny), 2:0 Noah Darvich (51), 2:1 Saimon Bouabre (53), 2:2 Mathis Amougou (85). Żółte kartki: Niemcy - Winners Osawe, Paris Brunner, Fayssal Harchaoui, Almugera Kabar. Francja - Saimon Bouabre. Czerwona kartka - Winners Osawe (69-za drugą żółtą).

Sędzia: Espen Eskas (Norwegia).