Olsson stracił przytomność 20 lutego. Działacze FC Midtjylland przyznali teraz, że poczuli się zmuszeni do wydania oświadczenia w związku z rosnącymi spekulacjami na temat nieobecności piłkarza.

Kristoffer jest otoczony opieką specjalistów

Duński klub dodał, że stan Olssona nie ma związku z samookaleczeniem ani czynnikami zewnętrznymi.

Reklama

Zespół czołowych duńskich ekspertów medycznych ciężko pracuje obecnie nad postawieniem diagnozy i wdrożeniem odpowiedniego leczenia – stwierdził FC Midtjylland w oświadczeniu.

Reklama

Od czasu hospitalizacji Kristoffer jest otoczony opieką przez najbliższą rodzinę i członków sztabu Midtjylland oraz jest leczony przez specjalistów w tej dziedzinie - dodano.

Olsson w tym sezonie grał przeciwko Legii

Olsson, były zawodnik m.in. Arsenalu Londyn (tam zaczynał seniorską karierę), FK Krasnodar i RSC Anderlecht, rozegrał dotychczas 47 meczów w reprezentacji Szwecji. Od kilku lat jest bardzo ważnym zawodnikiem drugiej linii kadry "Trzech Koron".

Grał m.in. przeciwko reprezentacji Polski w meczu fazy grupowej mistrzostw Europy 2021, wygranym przez Szwecję 3:2, a także w barażowym spotkaniu o awans do mistrzostw świata 2022, gdy biało-czerwoni zwyciężyli w Chorzowie 2:0.

Rywalizował także - jako piłkarz FC Midtjylland - z Legią Warszawa w obecnym sezonie w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

Wracaj szybko do zdrowia, Kristoffer. Życzymy ci pełnego i szybkiego wyleczenia – napisał Arsenal na platformie społecznościowej X.