W odzyskaniu tytułu pomóc mają piłkarze, którzy pod Wawel trafili zimą.

Reklama

"Jestem bardzo zadowolony z zimowych transferów. Wykonaliśmy razem ze skautami ogromną pracę. Nasi nowi zawodnicy pokazali, że prezentują poziom, którego potrzebujemy. Mamy piłkarzy, którzy grali w Lidze Mistrzów, w Lidze Europejskiej, w swoich reprezentacjach, mają także doświadczenie z gry o tytuły mistrzowskie w swoich byłych klubach. Udowodnili, że potrafią radzić sobie z presją, a my właśnie takich graczy chcieliśmy pozyskać" - ocenił dyrektor sportowy Wisły Stan Valckx, cytowany na stronie internetowej klubu.

Do Wisły przybyli Bułgar Cwetan Genkow (Lokomotiw Sofia - napastnik), Holender Kew Jaliens (AZ Alkmaar - środkowy obrońca), który ma za sobą występ w mistrzostwach świata, Izraelczyk, który zdążył już otrzymać polskie obywatelstwo Maor Melikson (Hapoel Beer Sheva - pomocnik), Estończyk Sergei Pareiko (Tom Tomsk - bramkarz) i Białorusin Michaił Siwakow (Cagliari Calcio - pomocnik).

Trzeba jednak pamiętać, że z drużyny odeszło czterech podstawowych piłkarzy: bliźniacy Paweł i Piotr Brożkowie trafili do tureckiego Trabzonsporu, Brazylijczyk Cleber zakończył karierę i będzie pracował jako skaut Wisły, a bramkarz Mariusz Pawełek również udał się nad Bosfor i gra w Konyasporze.

Sparingi zespołu krakowskiego w okresie zimowym: Wisła - Aalesund FK (Norwegia) 0:2, Wisła - Valerenga Oslo 0:4, Wisła - Molde FK (Norwegia) 0:2, Wisła - BATE Borysów (Białoruś) 3:1, Wisła - Daugava Daugavplis (Łotwa) 4:1.

"Biała Gwiazda" podczas przygotowań do sezonu przebywała na dwóch zgrupowaniach - w Hiszpanii i Turcji.

Mimo wielokrotnych zapowiedzi władz Krakowa, nie zakończyła się jeszcze przebudowa stadionu Wisły. Kibice mają obecnie do dyspozycji dwie trybuny (od ul. Reymana i Błoń). Trwają intensywne prace na tzw. trybunie północnej. Ostatnio poinformowano, że na piętrze kończona jest wylewka, zaś przed trybuną wylano już fundamenty pod kołowrotki i ogrodzenia. Na obiekcie rozpoczęto też montaż telebimu.