Lech Poznań ze względu na imprezę motocyklową i wymianę murawy nie będzie mógł grać na swoim stadionie pierwszych pięciu kolejek ekstraklasy.

Reklama

W ubiegłym tygodniu KKS Lech otrzymał od zarządcy stadionu Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR) pismo zrywające umowę najmu z klubem, w piątek dowiedział się, że ze względu na organizacje 6 sierpnia zawodów motocyklowych X - Fighting, na stadionie miejskim w Poznaniu nie będą rozgrywane mecze piłkarskie.

"Każdy mecz rozgrywany w Poznaniu daje klubowi przychód w wysokości około 1. miliona złotych, jeżeli poprzez działanie miasta, klub poniesie straty to będziemy domagali się odszkodowania za poniesione straty. Jeżeli takie poniesiemy, to jesteśmy w stanie je dokładnie wyliczyć" - powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej prezes Kadziński.

Klub w porozumieniu z Ekstraklasą SA ustalił, że pierwsze cztery kolejki Lech rozegra na wyjazdach. "Mamy tylko problem z meczem z Ruchem Chorzów, który nie zgodził się na zamianę miejsca organizacji meczu. Ruch gra wiele spotkań u siebie na początku sezonu i rozumiemy ich niechęć do zamiany" - powiedział prezes Andrzej Kadziński.

W przypadku meczu z Ruchem Lech może go rozegrać na innym stadionie (np. we Wronkach) lub oddać walkowerem.

"W dokumentach licencyjnych nie zapisaliśmy żadnego rezerwowego obiektu, teraz będziemy musieli to uzupełnić" - powiedział PAP prawnik Lecha mec. Jacek Masiota.Podstawą do roszczeń wobec zarządcy obiektu ma być wypowiedziana w ubiegłym tygodniu umowa najmu stadionu Lechowi. Według prawnika klubu wypowiedzenie umowy najmu ze strony POSiR-u jest bezskuteczne, bo nie zostało poprzedzone pismem z miesięcznym wypowiedzeniem. "Nasza umowa jest nadal obowiązująca" - powiedział mec. Masiota.

Według POSiR-u wypowiedzenie jest skuteczne, bo nie dotyczy najmu lokalu tylko obiektu sportowego. "Naszym zdaniem wypowiedzenie jest skuteczne, i nie ma podstaw do roszczeń finansowych, a ostatecznie pewnie rozstrzygnie tę sprawę sąd" - powiedział PAP dyrektor POSiR Ryszard Żukowski

Reklama

6 sierpnia na stadionie Miejskim w Poznaniu odbędą się zawody Red Bull X-Fighters, które miały być pierwszą imprezą na budowanym Stadionie Narodowym w Warszawie. Po zakończeniu imprezy organizatorzy show zobowiązali się do wymiany murawy. W związku z tym, do dnia 4 września na stadionie nie będą mogły być rozgrywane mecze piłkarskie.