Dziennik Gazeta Prawana logo

Najlepszy strzelec Lecha uczy się zamiast trenować

11 stycznia 2012, 14:30
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Artjom Rudniew
Artjom Rudniew/Newspix
Bez najlepszego snajpera ekstraklasy Artjoma Rudniewa piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli w środę przygotowania do rundy wiosennej. Łotysz otrzymał dłuższy urlop i do zespołu dołączy 16 stycznia.

Rudniew grę w Lechu stara się pogodzić ze studiami na Łotwie. - poinformował kierownik Lecha Dariusza Motała.

Na pierwszych zajęciach piłkarze biegali po lesie. W gronie 25 zawodników pojawiły się nowe twarze - Aleksander Wandzel, Karol Zaniewski, Tomasz Kędziora, Szymon Drewniak, Patryk Wolski. Cała czwórka to zawodnicy z Młodej Ekstraklasy, a niektórzy z nich już wcześniej trenowali z pierwszym zespołem.

Niewykluczone, że do Kolejorza wróci Tomasz Bandrowski. Mający za sobą grę w reprezentacji defensywny pomocnik w ostatnim czasie przeszedł kilka operacji biodra. Lech pomagał mu w rehabilitacji, ale nie podpisał już z nim kontraktu. - przyznał Motała.

Trener Lecha Jose Maria Bakero podczas pierwszego dnia przygotowań tryskał dobrym humorem. - żartował Hiszpan tuż po zajęciach.

- podkreślił szkoleniowiec.

Na razie w poznańskim klubie nie mówi się głośno o wzmocnieniach. Bakero pytany, czy liczy na jakieś transfery, odparł:.

Do soboty lechici będą trenować w Poznaniu. W przyszłym tygodniu wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie do Wronek, które zakończą meczem towarzyskim z Zagłębiem Lubin w Grodzisku Wielkopolskim. Tam również 25 stycznia zagrają sparing z pierwszoligowym Piastem Gliwice, a dwa dni później udadzą się na dwutygodniowy obóz do Hiszpanii. Pierwsze dni spędzą w miejscowości Rota k. Kadyksu, a następnie przeniosą się do Estepony, gdzie trenowali zimą ubiegłego roku. Kolejorz weźmie udział w turnieju Marbella Cup, w którym wystąpi kilka bardzo mocnych drużyn, jak Dynamo Kijów, CSKA Moskwa, Dynamo Kazań czy mistrz Gruzji FC Zestafoni.

- dodał Motała.

Lech po 17. kolejkach ligowych zajmuje piąte miejsce w tabeli i do prowadzącego Śląska Wrocław traci dziewięć punktów. W pierwszym tegorocznym meczu ligowym 17 lutego poznaniacy zmierzą się z GKS Bełchatów. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj