29-letni napastnik ostatnie pół roku spędził w meksykańskim zespole San Luis, z którym niedawno rozwiązał kontrakt. Najbardziej znany jest z występów w lidze greckiej. W latach 2007-2011 grał w AEK Ateny i dwukrotnie był królem strzelców. W 109 meczach zdobył wówczas 50 goli.

Reklama

Argentyńczyk jest trzecim zawodnikiem, którego Legia pozyskała zimą. Wcześniej na Łazienkowską trafili hiszpański napastnik (również skrzydłowy) Nacho Novo oraz pomocnik młodzieżowej reprezentacji Ghany Albert Bruce.

Blanco jest bramkostrzelny. Liczę, że udowodni swoje walory w Warszawie. W ostatnich spotkaniach nie wygrywaliśmy, ale nie byliśmy gorszym zespołem. Szwankowała skuteczność i liczę, że Ismael okaże się lekiem na całe zło - przyznał trener Skorża.

Trzecia obecnie w tabeli ekstraklasy Legia, która traci punkt do Polonii Warszawa i cztery do Śląska, zagra w niedzielę we Wrocławiu z liderem. Skorża nie będzie już mógł skorzystać z Macieja Rybusa i Marcina Komorowskiego. Obaj po czwartkowym spotkaniu ze Sportingiem Lizbona (0:1) w Lidze Europejskiej pożegnali się z kolegami. Wcześniej podpisali kontrakty z rosyjskim Terekiem Grozny.