Pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze, ale w 8. minucie meczu, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Dudu, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę Rafał Gikiewicz odbił nad bramkę. Dwanaście minut później prowadzenie objęli goście. Po wolnym wykonywanym przez Sebastiana Milę i strzale Johana Voskampa piłka trafiła pod nogi Marka Wasiluka, który z bliska posłał ją do widzewskiej bramki. Do wyrównania mógł doprowadzić Marcin Kaczmarek. Pomocnik Widzewa po niepewnej interwencji Gikiewicza z lewej strony pola karnego strzelał do pustej bramki, ale nie trafił. Lepiej od niego spisał się Princewill Okachi, który w 42. minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Śląsk, rozpoczął i celnym strzałem zakończył szybki kontratak Widzewa.

Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli goście, którzy jednak długo nie mogli znaleźć sposobu na przełamanie widzewskiej obrony. Większość akcji wrocławian kończyła się na wysokości pola karnego, a po strzałach z dalszej odległości i wrzutkach w "szesnastkę" piłkę łapał Maciej Mielcarz. Broniący się momentami całą drużyną gospodarze popełnili jednak błąd, który zakończył się stratą drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Madej. Pomocnik Śląska od momentu wejścia na boisko był ustawicznie wyzywany przez kibiców Widzewa. W 78. minucie na chwilę uciszył jednak trybuny. Przed polem karnym gospodarzy odebrał piłkę obrońcom, przebiegł z nią kilka metrów i silnym strzałem pokonał Mielcarza.

Trafienie Madeja nie zapewniło jednak Śląskowi kompletu punktów. Robert Małek przedłużył drugą połowę spotkania o pięć minut i tuż przed końcem doliczonego czasu gry gospodarze doprowadzili do wyrównania. W ostatniej akcji meczu goście we własnym polu karnym nie upilnowali Przemysława Oziębały, który pokonał Gikiewicza. Po wznowieniu gry ze środka boiska arbiter zakończył mecz.

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Marek Wasiluk (20), 1:1 Princewill Okachi (42), 1:2 Łukasz Madej (78), 2:2 Przemysław Oziębała (90+5).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Dudu. Śląsk Wrocław: Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 6 500.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Hachem Abbes, Ugochukwu Ukah, Dudu - Krzysztof Ostrowski (83. Radosław Matusiak), Bruno Pinheiro (76. Piotr Mroziński), Mindaugas Panka, Marcin Kaczmarek - Princewill Okachi, Mehdi Ben Dhifallah (58. Przemysław Oziębała).

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (90+4. Sebastian Dudek), Piotr Ćwielong (62. Łukasz Madej) - Johan Voskamp (71. Łukasz Gikiewicz).