Z powodu wygaśnięcia tymczasowego pozwolenia na użytkowanie nowego stadionu piłkarskiego na Euro 2012, sobotnie spotkanie Śląska z PGE zostało rozegrane na starym wrocławskim obiekcie. Powrót na ul. Oporowską pomógł jednak Śląskowi przełamać fatalną passę dwóch porażek z rzędu. Bełchatowianie przyjechali do Wrocławia m.in. bez pauzujących za kartki Tomasza Wróbla i Macieja Wilusza i kontuzjowanego Macieja Szmatiuka.

Reklama

Początek spotkania należał do gości, którzy szybko przejęli inicjatywę i rzucili się do ataku. Już w 3. minucie Dariusz Pietrasiak sfaulował w polu karnym Dawida Nowaka, sędzia bez wahania podyktował rzut karny, ale Marian Kelemen obronił strzał Grzegorza Barana. Chwilę później Słowak ponownie uratował swój zespół przed stratą gola zatrzymując uderzenie Nowaka.

Gospodarze grali bardzo chaotycznie i nawet jeśli wicemistrzom Polski udało się wyprowadzić groźny atak, to w decydujących momentach brakowało im dokładności. Najbliżej zdobycia bramki był w 23. minucie Piotr Celeban, ale po jego strzale głową znakomitą interwencją popisał się Łukasz Sapela. W końcówce pierwszej części meczu Bełchatowianie ponownie przyspieszyli, ale dobrej okazji nie wykorzystał m.in. Mateusz Mak.

Po zmianie stron Śląsk zaatakował z dużo większym animuszem. Na bramkę Sapeli groźnie uderzali m.in. Waldemar Sobota i Rok Elsner. Cofnięci na własną połowę bełchatowianie swoich szans szukali w kontratakach. Po jednym z nich w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Żewłakow, ale Kelemen po raz kolejny zdołał złapać piłkę.

Na gola, jak się później okazało jedynego w tym meczu, kibice musieli czekać aż do 84. minuty. W polu karnym gości faulowany był Crstian Omar Diaz, sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę strzałem tuż przy słupku zamienił sam poszkodowany.

Reklama

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Reklama

Bramki: 1:0 Cristian Omar Diaz (84-karny).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Cristian Omar Diaz, Piotr Ćwielong. PGE GKS Bełchatów: Kamil Kosowski.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 7 500.

W 4. ninucie meczu Grzegorz Baran (PGE GKS Bełchatów) nie wykorzystał rzutu karnego.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk - Mateusz Cetnarski (46. Waldemar Sobota), Rok Elsner, Sebastian Mila, Sebastian Dudek (80. Cristian Omar Diaz), Dalibor Stevanovic (59. Piotr Ćwielong) - Łukasz Gikiewicz.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Jacek Popek, Szymon Sawala, Damian Zbozień, Filip Modelski - Kamil Kosowski (85. Michał Mak), Grzegorz Baran (87. Kamil Wacławczyk), Marcin Żewłakow, Mateusz Mak, Miroslav Bozok - Dawid Nowak (79. Paweł Buzała).