Według "Faktu" Smuda zapewniał Bogusława Cupiała, że jest w stanie sięgnąć z jego drużyną po tytuł mistrzowski znacznie niższym kosztem niż uczynił to trener Robert Maaskant. „Mistrzostwo za pół ceny" - w ten sposób "Franz" zachęcał właściciela Wisły i jego najbliższych doradców.

Reklama

Ile kosztował tytuł mistrzowski osiągnięty przez Wisłą w minionym sezonie? Kilkanaście milionów złotych pochłonęły same pensje piłkarzy i sztabu trenerskiego. Smuda jest zdania, że znajdzie piłkarzy nie gorszych, ale znacznie tańszych. W ten sposób zachęcał Cupiała do postawienia właśnie na niego.

Jeszcze kilka tygodni temu mógł być pewny angażu w Wiśle. Potem jednak jego notowania nieco spadły, a Cupiał zatrudnił Michała Probierza. Czy Probierz pozostanie na stanowisku także po zakończeniu sezonu? Nie wyobrażam sobie innego scenariusza - mówi wiceprezes krakowskiego klubu Jacek Bednarz.

To jednak wciąż nie jest przesądzone. Wisła musi skończyć sezon w dobrym stylu, by Probierz mógł spać spokojnie i być pewnym, że nie straci pracy. Na razie krakowska drużyna zajmuje 7. miejsce w ekstraklasie.

>>>Czytaj także: Anastasi trenuje rezerwy