185. derby Krakowa stały na bardzo słabym poziomie. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to fauli, złośliwości bardzo dużo.

Reklama

Chcąc zachować szansę na utrzymanie się w ekstraklasie Cracovia musiała ten mecz wygrać. Po pierwszym gwizdku ruszyła do ataku. W 2. min lewym skrzydłem popędził Saidi Ntibazonkiza, ale akcja skończyła się anemicznym uderzeniem Vladimira Boljevica.

Jednak to Wisła objęła prowadzenie. Pierwszą groźną akcję przeprowadziła dopiero w 29. min, ale jednocześnie zdobywając gola. Po faulu Krzysztofa Nykiela na Gervasio Nunezie sędzia podyktował rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Skutecznie z 18 m uderzył Maor Melikson.

W 71. min Sergei Pareiko z trudem obronił strzał z wolnego Suarta (został on podyktowany na faul Michała Czekaja na Ntibazonkizie).

Najlepsza okazję do podwyższenia rezultatu miał Patryk Małecki, ale w 80. min mając przed sobą tylko bramkarza Cracovii strzelił wprost w niego.

Cracovia kończyła mecz w ósemkę. W 70. min za faul na Meliksonie Vladimir Boljevic zobaczył drugą żółtą kartkę w tym meczu, w konsekwencji też czerwoną. W doliczonym czasie gry podobnego "wyczynu" dokonał Marcin Budziński. Ponadto Andraz Struna - pod koniec meczu, gdy limit zmian został wyczerpany - wywieziony został ze stadionu karetką.

Reklama

Oprócz słabej gry mecz miał też swoje ciemne oblicze za sprawą pseudokibiców. W 39. min ze względu na zamieszki na trybunach na obiekt musiała wejść policja, ale meczu nie przerwano. Druga połowa rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem gdyż wiślacy rzucali w Wojciecha Kaczmarka racami. Nie został on na szczęście żadną z nich trafiony. Po minucie gry sytuacja się powtórzyła. Na szczęście podziałała prośba Cezarego Wilka, który pobiegł do sektora fanów.

Przed meczem na murawę boiska weszły koszykarki Wisły, które fetowały kilka dni wcześniej zdobyty 22. tytuł mistrzowski.

Wisła Kraków - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Maor Melikson (29-wolny).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Gervasio Nunez, Cezary Wilk, Michał Czekaj. Cracovia Kraków: Vladimir Boljevic, Krzysztof Nykiel, Sławomir Szeliga, Koen van der Biezen, Andraz Struna, Mateusz Żytko, Marcin Budziński, Saidi Ntibazonkiza. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: Vladimir Boljevic (70), Marcin Budziński (90+3).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 23 215.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Tomas Jirsak, Kew Jaliens, Michał Czekaj, Dragan Paljic - Ivica Iliev, Gervasio Nunez (59. Radosław Sobolewski), Cezary Wilk, Maor Melikson (88. Łukasz Garguła), Andraz Kirm (66. Patryk Małecki) - Cwetan Genkow.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Arkadiusz Radomski, Krzysztof Nykiel (69. Sebastian Steblecki), Bojan Puzigaca (46. Sebastian Szałachowski) - Saidi Ntibazonkiza , Sławomir Szeliga (64. Marcin Budziński), Andraz Struna, Vladimir Boljevic, Hesdey Suart - Koen van der Biezen.