Fani "Białej Gwiazdy" spowodowali opóźnienie rozpoczęcia meczu poprzez wrzucenie na boisko środków pirotechnicznych. Cześć z nich zachowywała się agresywnie. Spalone zostały koszulki oraz szaliki z emblematami lokalnego rywala. Kara dotyczy też transparentów niezwiązanych z meczem.

Z kolei na Cracovię nałożono zakaz udziału zorganizowanej grupy kibiców w dwóch następnych meczach wyjazdowych. Dodatkowo "Pasy" ukarano grzywną w wysokości 25 tysięcy złotych. Jak podkreślono w uzasadnieniu, kary są efektem "demolowania sektora kibiców gości, rzucania niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców Wisły, agresywnego zachowania części kibiców, wniesienia i odpalenia środków pirotechnicznych i szczególnego natężenie wulgaryzmów". Przegrana Cracovii oznacza, że klub spadł z ekstraklasy dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

W czwartek Komisja Ligi ukarała także Legię Warszawa grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych za wrzucenie na płytę boiska w trakcie niedzielnego meczu z Jagiellonią (1:1) środków pirotechnicznych i dużej ilości serpentyn, co spowodowało przerwanie meczu na kilka minut.

Z kolei Śląsk Wrocław musi zapłacić 10 tysięcy za szczególne natężenie wulgaryzmów i okrzyki o charakterze rasistowskim pod adresem jednego z piłkarzy rywali w trakcie meczu z KGHM Zagłębiem Lubin (2:1).