W opinii przewodniczącego KL Hilarego Nowaka, Górnik nie spełnił wymogów infrastrukturalnych, zaś Widzew finansowych.

Reklama

Nowak poinformował, że we wniosku Widzewa "brakuje wielu dokumentów, a niektóre przedstawione przez klub nie spełniają wymogów zawartych w podręczniku licencyjnym".

Rzecznik prasowy Widzewa Michał Kulesza przyznał, że klub odwoła się od niekorzystnej dla niego decyzji. Nie chciał jednak powiedzieć, jakich dokumentów brakowało we wniosku licencyjnym łodzian.

Złożyliśmy komplet dokumentów licencyjnych. O tym, czego brakowało i jakie zastrzeżenia miała komisja dowiemy się po otrzymaniu i przeanalizowaniu pisemnego uzasadnienia. Zgodnie z przepisami na złożenie odwołania mamy pięć dni od daty dostarczenia takiego uzasadnienia. I w tym terminie złożymy odwołania, dołączając do niego brakujące dokumenty - wyjaśnił Kulesza.

Z kolei zabrzanie wnioskowali o prawo gry na własnym, przebudowywanym obiekcie, jako rezerwowy wskazali sosnowiecki Stadion Ludowy. W Sosnowcu w trakcie budowy swoich aren grały w przeszłości Wisła Kraków i Cracovia.

Komisja uznała, że stadion przy Roosvelta nie nadaje się do organizacji jakichkolwiek imprez masowych. Klub przedstawił umowę z właścicielem stadionu w Sosnowcu, natomiast brakuje jeszcze kilku dokumentów pozwalających na organizację meczów piłkarskich Górnika na tym obiekcie - skomentował Nowak.

Reklama

Dyrektor ds. bezpieczeństwa w Górniku Tomasz Milewski był zdumiony tą argumentacją. Przecież graliśmy cały sezon na swoim stadionie, który dziś jest w zdecydowanie lepszym stanie niż rok temu. Ale na przykład zarzucono nam, że mamy stare krzesełka. Co do stadionu w Sosnowcu - to jak mogliśmy wystąpić do prezydenta miasta o prawo organizowania imprezy masowej, skoro nie mamy terminarza ligi - powiedział PAP Milewski.

Dodał, że klub w ciągu pięciu dni złoży odwołanie od piątkowej decyzji komisji.

W Zabrzu trwa praktycznie budowa nowego stadionu. Zburzone zostały trzy stare trybuny, w ich miejsce powstają nowe. Kibice w minionym sezonie zajmowali mogącą pomieścić trzy tysiące ludzi trybunę główną.