Prestiżowe spotkanie rozegrane zostanie tydzień przed inauguracją nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.

Reklama

Spółka Ekstraklasa planowała rozegranie dwumeczu w Warszawie i Wrocławiu, w terminach 12 lub 13 lipca oraz 12 sierpnia. Okazało się to niemożliwe ze względu na udział obu drużyn w rundach eliminacyjnych europejskich pucharów oraz przygotowania do krajowych rozgrywek 2012/13.

W pierwszej połowie lipca stadion w Warszawie nie będzie jeszcze gotowy do rozgrywania zawodów piłkarskich po wymianie murawy, a we Wrocławiu został wynajęty przez operatora na inną imprezę komercyjną. Zgodnie z informacją otrzymaną od przedstawicieli Śląska, nie było też żadnej pewności, że w połowie sierpnia obiekt będzie już w pełni dostosowany po turnieju Euro 2012 do przyjmowania zorganizowanych grup kibiców gości. Organizacja tego wydarzenia bez kibiców jednej z drużyn nie byłaby dobrym rozwiązaniem - powiedział dyrektor departamentu logistyki rozgrywek Ekstraklasy SA Marcin Stefański.

Organizacja meczu o Superpuchar planowana była również na neutralnym obiekcie.

W lutym, kiedy zmuszeni byliśmy odwołać definitywnie spotkanie o Superpuchar 2011, przekonaliśmy się, iż organizacja takiej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie jest w tym momencie niemożliwa. Także z innych miejsc w Polsce, gdzie są zlokalizowane duże i nowoczesne stadiony, dostawaliśmy jasne informacje, że możemy mieć problemy z uzyskaniem stosownych pozwoleń na organizację imprezy masowej. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na poszukiwanie innego rozwiązania - dodał.

Reklama

Runda jesienna na polskich boiskach rozpocznie się i zakończy konfrontacją Śląska i Legii. W lidze zagrają we Wrocławiu w 15. kolejce, zaplanowanej na 7-10 grudnia.