Trener mistrzów Polski Stanislav Levy miałe jednak spory problem z ustawieniem linii ataku, ponieważ nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Cristiana Omara Diaza i przeziębionego Johana Voskampa. Polonia przyjechała do Wrocławia m.in. Marcina Baszczyńskiego i Miłosza Przybeckiego.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w 6. minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Władimir Dwalisziwili podał do stojącego na linia pola karnego Pawła Wszołka, a ten zwodem oszukał Tomasza Jodłowca i precyzyjnym strzałem pokonał Mariana Kelemena. Odpowiedź Śląska była błyskawiczna. Po strzale z rzutu wolnego Przemysława Kaźmierczaka Mariusz Pawełek wypuścił piłkę z rąk, jako pierwszy dopadł do niej Łukasz Gikiewicz i uderzeniem z dwóch metrów doprowadził do remisu.

Od tego momentu zaczęła się rysować coraz wyraźniejsza przewaga wrocławian. Na bramkę Pawełka groźnie uderzali Piotr Ćwielong i Sebastian Mila, a Gikiewiczowi dwukrotnie zabrakło kilkunastu centymetrów, by po dobrych dośrodkowaniach kolegów uprzedzić obrońców i skierować piłkę do siatki. Od 36. minuty podopieczni trenera Piotra Stokowca grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką za brutalny faul na Ćwielongu ukarany został Adam Kokoszka.

Po zmianie stron Śląsk od razu rzucił się do ataku i już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ćwielong, ale uderzył zbyt lekko i Pawełek zdołał wybić piłkę. Chwilę później Polonia nie miała już tyle szczęścia. Pozostawiony bez opieki Waldemar Sobota zszedł z piłką do środka boiska i znakomitym strzałem z 20. metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zdobyciu drugiej bramki wrocławianie dość niespodziewanie cofnęli się na własną połowę i oddali inicjatywę rywalom. Grający w osłabieniu goście ruszyli do ataku, ale mieli spore problemy z wykończeniem akcji. Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Edgar Cani, który w 87. minucie z pięciu metrów trafił w dobrze interweniującego Kelemena

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Paweł Wszołek (6), 1:1 Łukasz Gikiewicz (8), 2:1 Waldemar Sobota (51).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki. Czerwona kartka - Polonia Warszawa: Adam Kokoszka (36-faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 13 000.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Tomasz Jodłowiec, Rafał Grodzicki, Patrik Mraz - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Dalibor Stevanovic (90. Rok Elsner), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (83. Mateusz Cetnarski) - Łukasz Gikiewicz (77. Sylwester Patejuk).

Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek - Adam Pazio, Dimitrije Injac, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Dieme Yahiya (21. Aleksandar Todorovski), Tomasz Brzyski - Władimir Dwaliszwili (64. Daniel Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk (56. Edgar Cani).