Gospodarze powinni prowadzić już w czwartej minucie, ale Kosecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Michalem Peskoviciem po doskonałym podaniu Miroslava Radovicia. 22-letni pomocnik podanie Serba wykorzystał jednak w 29. minucie, kiedy był już sprytniejszy od bramkarza chorzowskiej drużyny i podcinając piłkę skierował ją do siatki. Po trafieniu tradycyjnie już podbiegł do jednej z trybun i zasalutował.

W 64. minucie Kosecki zasalutował w tym meczu po raz drugi. Po dośrodkowaniu wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i ich brak zdecydowania i strzałem przy dalszym słupku po raz drugi pokonał słowackiego bramkarza. Tym samym Kosecki zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie ekstraklasy.

Chwilę wcześniej obie drużyny zostały osłabione, po starciu i przepychankach Inakiego Astiza z Żeljko Djokiciem. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami. Mieli na koncie już żółte kartoniki i musieli opuścić boisko.

Kosecki natomiast rozgrywał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Jego kolejny groźny strzał obronił Peskovic, ale bezradny był przy precyzyjnym uderzeniu Danijela Ljuboi w 73. minucie. Przy bramce asystował Kosecki. Serb z 10 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Po stracie tej bramki "Niebiescy" stracili wiarę w uzyskanie przy Łazienkowskiej korzystnego rezultatu. Przez całe spotkanie nie potrafili poważniej zagrozić bramce Dusana Kuciaka i ponieśli czwartą porażkę z rzędu.

W ostatniej kolejce w tym roku Legia zagra na wyjeździe z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław. Niezależnie od wyniku tego meczu, przerwę zimową stołeczny zespół spędzi na pierwszym miejscu w tabeli.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Kosecki (29), 2:0 Jakub Kosecki (64), 3:0 Danijel Ljuboja (73).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Inaki Astiz. Ruch Chorzów: Mindaugas Panka, Marek Szyndrowski, Filip Starzyński, Żeljko Djokic, Marcin Malinowski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Legia Warszawa: Inaki Astiz (62). Ruch Chorzów: Żeljko Djokic (62).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 11 751.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (82. Tomasz Kiełbowicz) - Miroslav Radovic, Janusz Gol (68. Dickson Choto), Dominik Furman, Daniel Łukasik, Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja (76. Michał Kucharczyk).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Djokic, Piotr Stawarczyk, Mindaugas Panka, Marek Szyndrowski - Marcin Kikut, Filip Starzyński, Marcin Malinowski, Andrzej Niedzielan (59. Grzegorz Kuświk) - Maciej Jankowski (81. Kamil Włodyka), Arkadiusz Piech.