Władze Polonii Warszawa negocjują z piłkarzami terminy spłaty wobec nich długów - poinformował PAP rzecznik prasowy klubu Adam Drygalski. Jak dodał, ma nadzieję, że sprawa zostanie zamknięta do 7 stycznia, czyli do pierwszego treningu po zimowych urlopach. Temat zaległości finansowych w Polonii ciągnie się niemal od początku sezonu. Przed jego rozpoczęciem śląski biznesmen Ireneusz Król przejął klub od Józefa Wojciechowskiego. W czasie rządów poprzedniego właściciela "Czarnych Koszul" piłkarze mieli kontrakty, gwarantujące im wysokie - jak na polską ligę - uposażenie.

Reklama

Trwają obecnie rozmowy z zawodnikami, wobec których klub ma długi. Chodzi o wyznaczenie terminu spłaty tych należności. Chcemy, aby do pierwszego treningu temat został zamknięty - zapowiedział rzecznik Polonii, nie potwierdzając jednak medialnych informacji o skierowaniu przez tych zawodników wniosków do PZPN o rozwiązanie kontraktów.

"Mogę potwierdzić, że zaległości dotyczą piłkarzy z najwyższymi kontraktami" - przyznał Drygalski. Nie zdradził nazwisk, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi m.in. o najlepszego jesienią strzelca drużyny Władimira Dwaliszwilego, Sebastiana Przyrowskiego, Marcina Baszczyńskiego, Adama Kokoszkę czy Dorde Cotrę.

Jak ujawnił rzecznik, do klubu nie wpłynęły na razie żadne "poważne" oferty w sprawie transferu któregokolwiek z piłkarzy Polonii. Dodał, że zgodę na zmianę pracodawcy ma albański napastnik Edgar Cani (przesunięty jesienią dyscyplinarnie do Młodej Ekstraklasy). Zgodnie z przepisami rozmowy z innym klubem może zacząć prowadzić od stycznia Łukasz Teodorczyk, któremu za pół roku kończy się umowa z Polonią.

Podopieczni Piotra Stokowca na pierwszym treningu w 2013 roku spotkają się 7 stycznia. W trakcie zimowych przygotowań wezmą udział w dwóch zgrupowaniach i rozegrają dwanaście sparingów.

Po rundzie jesiennej "Czarne Koszule" zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Rundę rewanżową rozpoczną 22 lutego meczem u siebie z Lechią Gdańsk.