Piłkarz już jakiś czas temu dogadał się z Legią, ale do porozumienia nie mogły dojść oba kluby. Słowakowi kończy się w czerwcu kontrakt i mógłby wtedy przyjść do Legii za darmo, ale w warszawskim klubie chcą go już teraz i byli gotowi zapłacić za niego ponad 200 tysięcy euro. Do tej pory jednak Koszyce nie chciały się zgodzić na transfer.

Reklama

Wygląda jednak na to, że osiągnięto wreszcie porozumienie w sprawie transferu Dudy i 20-latek lada chwila dołączy do zespołu mistrzów Polski. Na Słowację pofatygował się sam prezes warszawskiego zespołu Bogusław Leśnodorski, który osobiście chce doprowadzić negocjacje transferowe do finalizacji - informuje transfering.pl.

Legii zależy na jego sprowadzeniu już teraz także dlatego, że po tym jak wyszło na jaw, że Duda najpóźniej w czerwcu zwiąże się z polskim klubem, został odsunięty od pierwszego zespołu Koszyc i mógł trenować tylko indywidualnie.

Słowak podpisze z Legią 4-letni kontrakt. Jesienią rozegrał w słowackiej ekstraklasie 19 meczów, strzelając pięć goli i zaliczając trzy asysty.