Wiślacy zdobyli pierwszego gola w 18 minucie, rzut karny wykorzystał Rafał Boguski. Wcześniej Marcin Malinowski z Ruchu zagrał ręką we własnym polu karnym.
Trzy minuty przed przerwą chorzowianie wyrównali, gola strzelił Daniel Dziwnel po sprytnym podaniu piętą Bartłomieja Babiarza.

W 79. minucie Ruch prowadził 2:1 - prowadzenie dla „Niebieskich” uzyskał Michał Efir, kończąc szybki kontratak strzałem w tzw. długi róg bramki Wisły.

Cztery minuty później Wisła wyrównała, Paweł Brożek udanie główkował po dośrodkowaniu Macieja Sadloka.

Po meczu z Ruchem Wisła jest na 8. miejscu w tabeli ekstraklasy, zespół „Białej Gwiazdy” ma 6 punktów. Ruch zdobył w Krakowie swój pierwszy punkt w rozgrywkach, nadal zajmuje ostatnie, 16. miejsce.

W poniedziałek zostanie rozegrany ostatni mecz 4 kolejki - Pogoń Szczecin zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice.