„Wojskowi” mogli zapewnić sobie mistrzostwo Polski już w środę, ale przegrali w Gdańsku z Lechią 0:2.

Reklama

Teraz koncentrujemy się tylko na meczu z Pogonią. Po sezonie będziemy mieli dużo czasu na przemyślenia o poszczególnych spotkaniach. Oczywiście byliśmy wściekli po porażce w Gdańsku. Jednak jesteśmy świadomi celu jaki jest przed nami i zrobimy wszystko, aby go osiągnąć – powiedział bramkarz Legii Arkadiusz Malarz na piątkowej konferencji prasowej.

Przed ostatnią kolejką Legia i Piast Gliwice, który podejmie KGHM Zagłębie Lubin, mają po tyle samo punktów. Żeby stołeczny zespół utrzymał pierwsze miejsce, nie może osiągnąć gorszego rezultatu niż Piast.

Presja będzie podobna jak w każdym innym spotkaniu. Teraz nie zwracamy uwagi na tabele i inne mecze. Zdajemy sobie sprawę, że wszystko zależy od nas. Nie myślimy też o fecie mistrzowskiej. Skoro nie wygraliśmy w Gdańsku, to zrobimy to w Warszawie i postawimy kropkę nad "i" – podkreślił Malarz.

Podobne zdanie odnośnie presji przed niedzielnym meczem ma rosyjski szkoleniowiec.

Reklama

Od pierwszego dnia mojej pracy przy Łazienkowskiej towarzyszy mi presja, bo wszystkie mecze mają duży ciężar gatunkowy. Przez ostatnie miesiące cały czas musieliśmy być odpowiednio zmotywowani, ponieważ goniliśmy Piasta. Nie powinniśmy tracić punktów ze słabszymi drużynami, ale dobrze, że z tymi dobrymi zespołami gramy jak równy z równym – tłumaczył Czerczesow.

Kiedy Rosjanin na początku października obejmował stołeczny zespół, zajmował on dopiero czwarte miejsce w tabeli. Po 11 kolejkach „Wojskowi” tracili do lidera 10 punktów.

Wówczas nikt nie wyobrażał sobie, że będziemy w tym miejscu. Chyba wszyscy byliby zadowoleni, zakładając wtedy, że będziemy liderem. Nie wszystkim jest dane grać o mistrzostwo kraju – powiedział Czerczesow.

W czwartek do treningów wrócili Michał Pazdan i Michał Kucharczyk.

Z kolei Tomek Jodłowiec i Kuba Rzeźniczak nie trenowali na pełnych obciążeniach. Ondrej Duda ćwiczył indywidualnie, a dopiero w piątek sprawdzimy jak na obciążenia zareaguje Guilherme – przyznał Czerczesow.

Wszystkie cztery mecze w grupie mistrzowskiej 37. ostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy odbędą się w niedzielę o godz. 18.