Mójta jest pierwszym wzmocnieniem Wisły tego lata. Z "Białą Gwiazdą" podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia.

Reklama

Adam miał ważny jeszcze przez rok kontrakt z Podbeskidziem, ale znając jego potencjał nie chcieliśmy go zatrzymywać, tym bardziej, że po spadku z ekstraklasy zespół będzie wymagał przebudowy. To dobry moment, żeby sobie podziękować za współpracę. Propozycja jaką otrzymaliśmy z Wisły Kraków była bardzo dobra zarówno dla nas, jak i samego zawodnika – powiedział prezes „Górali” Tomasz Mikołajko.

29-letni Mójta był w minionym sezonie czołowym zawodnikiem Podbeskidzia. Zadebiutował w meczu pierwszej kolejki z Zagłębiem Lubin. Wystąpił w 31 spotkaniach. Ośmiokrotnie trafił do bramki rywali.

Obrońca jest wychowankiem Karkonoszy Jelenia Góra. Występował m.in. także w Miedzi Legnica, Koronie Kielce, Viktorii Zizkow (Czechy), Sandecji Nowy Sącz oraz GKS Bełchatów, skąd trafił do Bielska-Białej.

Podbeskidzie zajęło w minionym sezonie ostatnie miejsce w ekstraklasie i zostało zdegradowane do 1. ligi. Wisła zakończyła rywalizację na 9. miejscu.

Reklama