Bramkarz Wisły nie popisał się jednak w 12. min, gdy nie obronił strzału głową Dmytro Chomczenowskiego. Asystę przy tej bramce miał Rafał Grzyb, w tym meczu boczny obrońca Jagiellonii.

Gospodarze byli bardzo groźni z rzutów rożnych, ich strzały były jednak najczęściej niecelne, a Wisła przez długi czas nie była w stanie zagrozić bramce Jagiellonii. W statystyce nie miała żadnego celnego strzału, ale w 25. min była bliska wyrównania, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony Patryka Małeckiego Mateusz Zachara strzelił w poprzeczkę.

Tuż przed przerwą stoper gospodarzy Gutieri Tomelin mógł podwyższyć wynik, z 11 metrów jednak przestrzelił.

Jak się okazało, dużo większe emocje czekały kibiców w drugiej połowie, choć jej początek tego nie zwiastował. Gra się wyrównała, ale przez prawie 20 minut żadna z drużyn nie tworzyła dobrych sytuacji do zdobycia bramek. W 63. min goście byli bliscy wyrównania, ale strzał z kilku metrów Bobana Jovica zdołał obronić bramkarz Jagiellonii Marian Kelemen. W 70. min Słowak obronił też groźny strzał zza pola karnego Krzysztofa Mączyńskiego.

W 73. min gospodarze przeprowadzili najładniejszą akcję meczu. Bardzo długo i dokładnie rozgrywali piłkę, która ostatecznie od Chomczenowskiego trafiła do Konstantina Vassiljeva, a ten strzałem tuż zza pola karnego trafił w samo "okienko". Goście ambitnie walczyli o zmianę wyniku i w 85. min Małecki - po indywidualnej akcji - zdobył bramkę kontaktową.

W doliczonym czasie rajd Piotra Tomasika przerwał faulem w polu karnym Maciej Sadlok, ale "jedenastkę" samego poszkodowanego obronił Miśkiewicz. Wisła więc nadal walczyła o remis i mogła go z Białegostoku wywieźć, gdyby nie Kelemen. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Słowak zdołał obronić strzał z kilku metrów Rafała Boguskiego.

Jagiellonia wróciła na fotel lidera, Wisła nie zdołała przerwać fatalnej passy porażek.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Bramka: 1:0 Dmytro Chomczenowski (12), 2:0 Konstantin Vassiljev (73), 2:1 Patryk Małecki (85)
Żółte kartki: Jagiellonia - Piotr Tomasik, Dmytro Chomczenowski. Wisła: Denis Popovic, Maciej Sadlok, Patryk Małecki, Boban Jovic
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów 18 646
Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Taras Romanczuk, Jacek Góralski – Przemysław Frankowski (81. Przemysław Mystkowski), Konstantin Vassiljev (86. Damian Szymański), Dmytro Chomczenowski – Karol Świderski (61. Maciej Górski)
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz – Boban Jovic, Maciej Sadlok, Richard Guzmics, Adam Mójta – Rafał Boguski, Denis Popovic, Krzysztof Mączyński, Patryk Małecki - Mateusz Zachara (78. Krzysztof Drzazga), Paweł Brożek.