Dziennik Gazeta Prawana logo

Lotto Ekstraklasa: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0

4 listopada 2016, 20:10
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zawodnik Wisły Płock Siargej Krivets (P) i Marcin Warcholak (2P-z tyłu) z Arki Gdynia
Zawodnik Wisły Płock Siargej Krivets (P) i Marcin Warcholak (2P-z tyłu) z Arki Gdynia/PAP
Wisła Płock miała za sobą cztery porażki z rzędu i bardzo potrzebowała przełamania i zdobycia choćby punktu, by zawodnicy ponownie uwierzyli w swoje umiejętności i wrócili z 12. pozycji do górnej części tabeli, gdzie przed rozpoczęciem kryzysu zajmowali 5-6 miejsce. Arka Gdynia nie wygrała spotkania od pięciu kolejek, ale w tym czasie zaliczyła trzy remisy i przed meczem zajmowała 7. miejsce w tabeli.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania zmotywowane, ale widać było wyraźnie, że umiejętności przegrywały z nerwami. Przez pierwszych 15 minut na murawie dominowała Arka, stwarzając kilka groźnych, ale nie wykończonych strzałem akcji.

W drugim kwadransie do głosu doszła Wisła, która zanotowała kilka celnych strzałów. W 18. min. Dominik Furman posłał piłkę nad siatką, w 19. min. Kante stanął przed znakomitą szansą, ale posłał piłkę obok słupka. W 23. min. Furman wykorzystał rzut wolny z 23 m, ale futbolówkę wybił Konrad Jałocha. Kolejną okazję zmarnowali płocczanie w 42. min. - Furman posłał futbolówkę na głowę Piotra Wlazły, który z dwóch metrów strzelił prosto w bramkarza. W 44. min. po rzucie wolnym wykonywanym przez Furmana, piłkę sprzed bramki wybili gdynianie.

Po przerwie kibice oglądali typową ligową kopaninę, która czasami kończyła się groźnym strzałem na bramkę. Dwukrotnie nie wykorzystał szansy Arkadiusz Reca. W 66. min. sam na sam z bramkarzem Arki znalazł się Giorgi Merebaszwili, który odegrał do Furmana, ale jego strzał wybił Krzysztof Sobieraj. W 68. min. mógł wpisać się na listę strzelców Kamil Sylwestrzak, ale popisał się wyjątkową nieudolnością. Podobnie jak w 71. min. Kante, który w znakomitej sytuacji strzelił głową prosto w Jałochę.

Wisła atakowała niemal całym zespołem, ale bramka Jałochy była jakby zaczarowana. W 76. min. próbował zmienić wynik Rashid Yussuff, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Dla obu występujących w meczu drużyn to szósty pojedynek bez zwycięstwa. Wisła po czterech porażkach wreszcie zaliczyła remis, co wcale nie poprawiło sytuacji w drużynie. Kryzys okazuje się znacznie większy niż zawodnicy i trener to przyznawali.

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0
Żółta kartka - Wisła Płock: Patryk Stępiński. Arka Gdynia: Dawid Sołdecki, Rashid Yussuff, Adam Marciniak, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów 3 357
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński, Kamil Sylwestrzak - Dominik Furman, Piotr Wlazło, Dominik Kun (60. Arkadiusz Reca), Siergiej Kriwiec (74. Dimityr Ilijew), Giorgi Merebaszwili (89. Witalij Hemeha) - Jose Kante
Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Yannick Kakoko, Dominik Hofbauer (60. Rafał Siemaszko), Adrian Błąd (66. Rashid Yussuff), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok - Paweł Abbott (73. Adam Marciniak).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: Wisłaarka
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj