Rakels w przeszłości grał w zespołach Zagłębia Lubin, GKS Katowice oraz Cracovii. Z tego ostatniego klubu w styczniu 2016 roku trafił do Reading, grającego na zapleczu Premier League. W poprzednim sezonie wystąpił w tym zespole tylko w trzech meczach. Przyczyną była m.in. kontuzja.

Reklama

Już w kwietniu wiedziałem, że Reading zgodzi się na mój transfer. Zdecydowałem się na Lecha, bo był bardzo konkretny. Wiem, że to wielki klub, który ma dobrych piłkarzy. Lech jako pierwszy odezwał się do mnie. Zaimponowało mi to, że chciał mnie pozyskać i dlatego zdecydowałem się tutaj przyjść - powiedział napastnik, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Łotysz w polskiej ekstraklasie rozegrał 70 spotkań, zdobył 26 goli. Jest też reprezentantem swojego kraju, ma na koncie 17 spotkań w narodowych barwach. Prawdopodobnie jeszcze w piątek podpisze trzyletni kontrakt.

Reklama

To nie jedyne wzmocnienie "Kolejorza", bowiem testy medyczne przechodzi jeszcze Chorwat Mario Situm. 25-letni zawodnik gra na pozycji skrzydłowego, w poprzednim sezonie występował w Dinamie Zagrzeb. Rozegrał 31 meczów, w których zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Situm był także piłkarzem NK Lokomotiv oraz Spezii Calcio, w której jego trenerem był Nenad Bjelica, obecny opiekun Lecha. Ośmiokrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów.