44-letni szkoleniowiec w minionym sezonie poprowadził Jagiellonię do wicemistrzostwa Polski. Po zakończeniu rozgrywek rozstał się z klubem z Podlasia. Jego nowym pracodawcą miał być zagraniczny klub, ale jak się nieoczekiwanie okazało Probierz zatrudnienie znajdzie w Polsce.

Reklama

We wtorek szef krakowskiego klubu mówił, że nazwisko następcy Zielińskiego zostanie ogłoszone w czwartek. Jednak już w środę przyznał, że chodzi o Probierza. Klub też wydał oświadczenie, w którym potwierdził tę informację. Wyczerpał się układ między piłkarzami a trenerem - tłumaczył Filipiak we wtorek powody rozstania z Zielińskim.

Podkreślił, że chce, aby zespół w sezonie 2017/2018 walczył co najmniej o europejskie puchary. Nie "żąda" mistrzostwa Polski tylko dlatego, że, jak przyznał, na jego zdobycie składa się bardzo wiele elementów.

Jeszcze bez szkoleniowca piłkarze "Pasów" we wtorek rozpoczęli przygotowania do sezonu (prowadzi je trener przygotowania fizycznego). Pierwszy sparing mają rozegrać w sobotę, z beniaminkiem ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz (na obiekcie rywala).

Probierz jako zawodnik występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jego karierę przerwała groźna kontuzja zerwania więzadeł krzyżowych. W 2005 r. został trenerem Polonii Bytom, a w kolejnych latach sprawował funkcję pierwszego szkoleniowca w siedmiu kolejnych klubach - Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, ŁKS Łódź, greckim Arisie Saloniki, Wiśle Kraków, GKS Bełchatów i Lechii Gdańsk. W 2014 roku powrócił do Białegostoku, trenując zespół Jagiellonii do końca sezonu 2016/17, sięgając z drużyną w tej edycji rozgrywek po wicemistrzostwo Polski.

W minionym sezonie Cracovia z dorobkiem 24 punktów zajęła 14., trzecie od końca, miejsce w tabeli. Sezon 2017/18 rozpocznie 15 lipca meczem na swoim stadionie z Piastem Gliwice.