Umowa wejdzie w życie 1 lipca i będzie obowiązywała do czerwca 2020 roku.

Reklama

Sitya Guilherme ma za sobą występy w ekstraklasie rumuńskiej i 2. Bundeslidze. Do Polski trafił po półrocznym okresie bez zatrudnienia - w sierpniu ubiegego roku podpisał umowę z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. W jej barwach rozegrał 24 mecze w ekstraklasie.

Sądzę, że to bardzo dobry ruch, zarówno dla mnie, jak i klubu. Jagiellonia wczoraj świętowała wicemistrzostwo, dlatego uważam, że to dla mnie duży krok w przód. Wierzę, że pomogę zespołowi w odnoszeniu kolejnych sukcesów - powiedział piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii Białystok.

Śledziłem rozgrywki i bardzo podobał mi się styl gry drużyny. To zespół, który lubi grać w piłkę. Dla mnie był to jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na transfer - dodał Guilherme.

Reklama

Jego przyjście do Jagiellonii ma wzmocnić rywalizację na lewej obronie. Doskonały sezon zagrał na tej pozycji Piotr Tomasik.

W niedzielę, po meczu z Lechem Poznań, oficjalnie swoje odejście z białostockiego klubu ogłosił trener Michał Probierz, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca. Kto będzie jego następcą, na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy jacyś zawodnicy opuszczą drużynę, która w zakończonym właśnie sezonie osiągnęła wicemistrzostwo Polski - to jak dotychczas największy sukces w historii klubu.