ECA zrzesza 230 klubów i ma realny wpływ na wydarzenia w europejskim futbolu, reprezentując interesy klubów w rozmowach z UEFA (m.in. w sprawie podziału środków finansowych i kształtu rozgrywek pucharowych). Stowarzyszenie powstało w styczniu 2008 r. w miejsce grupy G-14.

Reklama

W trakcie zgromadzenia w Genewie prezesem ECA na nową kadencję został prezydent Juventusu Turyn Andrea Agnelii, zastępując Karla-Heinza Rummenigge, prezydenta Bayernu Monachium. Dodatkowo zarząd wybrał Agnelliego oraz Ivana Gazidisa na przedstawicieli ECA w Komitecie Wykonawczym UEFA. Członkiem Komitetu Wykonawczego jest również prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Mioduski w zarządzie ECA zasiada od września 2015 roku. W czerwcu został również wybrany do Rady Administracyjnej UEFA Club Competitions, która zajmuje się kwestiami biznesowymi rozgrywek pucharowych w Europie.

Skład zarządu ECA na lata 2017-19:
Prezes ECA: Andrea Agnelli (Juventus)
Pierwszy Wiceprezes: Pedro Lopez Jimenez (Real Madryt)
Drugi Wiceprezes: Edwin van der Sar (Ajax Amsterdam)
Trzeci Wiceprezes: Dariusz Mioduski (Legia Warszawa)
Czwarty wiceprezes: Aki Riihilaht (HJK Helsinki)
Członkowie Zarządu ECA: Josep Maria Bartomeu (Barcelona) Nasser Al-Khelaifi (Paris Saint-Germain) Ed Woodward (Manchester United) Peter Lawwell (Celtic) Michael Gerlinger (Bayern Monachium) Ivan Gazidis (Arsenal) Jean-Michel Aulas (Olympique Lyon) Domingos Oliveira (Benfica) Michael Verschueren (Anderlecht) Anders Horsholt (Kopenhaga)