Umowa weszła w życie w środę. Jak dodano na oficjalnej stronie warszawskiego klubu, "dotychczasowi wspólnicy podkreślają, że podpisana umowa to skutek porozumienia, którego główną intencją była troska o dobro Legii Warszawa".

Reklama

Na skutek zmian dotychczasowy prezes Bogusław Leśnodorski oraz wiceprezes Jakub Szumielewicz zrezygnowali z funkcji członków zarządu Legii. Pierwszy z nich obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej spółki. W radzie zasiądą także Robert Jędrzejczyk, Jerzy Kowalski, Marian Owerko i Anna Mioduska.

Nowym prezesem zarządu Legii został Dariusz Mioduski, a członkiem zarządu - Jarosław Jankowski (szef koszykarskiej sekcji Legii). Jak dodano, w ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu zarządu.

Maciej Wandzel do końca bieżącej kadencji rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. będzie reprezentował w niej Legię.

Nie ujawniono wartości i warunków umowy.

Reklama

Po ponad czterech latach przestajemy dziś tworzyć zarząd Legii. To było 1565 dni pełnych dumy, ale i odpowiedzialności. Znamy tę liczbę dokładnie, bo każdy z tych dni był dla nas równie istotny i żadnego z nich nigdy nie zapomnimy - napisano wcześniej w komunikacie na stronie klubu, pod którym podpisali się Leśnodorski i Szumielewicz.

Uznałem wspólnie z Maciejem Wandzelem, że spór właścicielski, który niepotrzebnie stał się elementem życia publicznego, dla dobra Legii nie powinien trwać ani dnia, ani godziny dłużej. Stąd moja decyzja o rezygnacji - najlepsza, jaką w tej sytuacji można było podjąć - przyznał Leśnodorski w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze.

Wcześniej - w środę rano - poinformowano, że Wandzel odsprzedał 20 procent udziałów Mioduskiemu.

Od dziś na Ł3 będę już jako kibic Legii Warszawa. To był wspaniały czas - dziękuję! - napisał Wandzel na Twitterze, a do tego komunikatu załączył oświadczenie.

W pierwszej połowie marca nastąpił przełom w negocjacjach, które przez kilka tygodni stały w martwym punkcie. Zrezygnowano z opcji shoot-outu, czyli licytacji, w której oba podmioty miały złożyć w zamkniętych kopertach propozycję kwoty wykupu udziałów będących w posiadaniu strony przeciwnej.

Leśnodorski był prezesem Legii od 10 grudnia 2012 roku. 9 stycznia 2014 Mioduski wspólnie z Leśnodorskim poinformowali o wykupieniu klubu od Grupy ITI. Ten pierwszy pozyskał 80 proc. akcji, a dotychczasowy prezes 20. Osiem miesięcy później dołączył do nich Wandzel, który pozyskał od Mioduskiego 20 proc. udziałów.