43-letni Rumak to szkoleniowiec dobrze znany z pracy z drużynami ligowymi, prowadził Lecha Poznań, Zawiszę Bydgoszcz, Śląsk Wrocław, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza i Odrę Opole.

Reklama

Ma również doświadczenie z pracy z młodszymi piłkarzami, ponieważ - zanim został trenerem pierwszej drużyny Lecha - szkolił juniorów poznańskiego klubu, a w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Jagiellonię Białystok.

Magiera trenerem Śląska

Na stanowisku trenera reprezentacji do lat 19 zastąpił Jacka Magierę, który 11 marca rozwiązał kontrakt z PZPN za porozumieniem stron, a od poniedziałku jest szkoleniowcem Śląska Wrocław.

Reklama

Kadrę ze starszego rocznika poprowadzi natomiast Miłosz Stępiński, który - jak przypomniała piłkarska federacja - od sierpnia 2015 do lipca 2016 roku był już trenerem reprezentacji do lat 20.

Następnie został selekcjonerem kadry narodowej kobiet, którą poprowadził w 44 meczach (25 zwycięstw, 7 remisów, 12 porażek). W niedawno zakończonych eliminacjach mistrzostw Europy biało-czerwone do końca walczyły o awans, ale przegrały na wyjeździe z Hiszpanią 0:3 i odpadły z rywalizacji. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski kobiet Stępiński przestał pełnić 15 marca.