Magiera podpisał kontrakt z Śląskiem do 30 czerwca 2023 roku.

Reklama

Prezes Śląska Piotr Waśniewski tłumacząc zmianę na stanowisku pierwszego trenera stwierdził, że czasami jest to potrzebne, aby zerwać z dotychczasowymi nawykami i na nowo spojrzeć na wykonywaną pracę.

„Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu” – dodał.

Śląsk po rozegraniu 22 kolejek w ligowej tabeli zajmuje siódme miejsce i ma siedem punktów straty do trzeciego Rakowa Częstochowa. W rundzie wiosennej wrocławianie od początku spisują się słabo – na osiem meczów ponieśli trzy porażki, cztery razy zremisowali i tylko raz zwyciężyli. We wszystkich tych spotkaniach zdobyli zaledwie cztery gole.

O tym, że na Oporowskiej dojdzie do zmiany trenera było już niemal pewne jeszcze przed ostatnim spotkaniem z Wisłą Płock (0:0). Kwestią pozostawało nazwisko nowego szkoleniowca. Najpoważniejszymi kandydatami byli Magiera i Maciej Skorża. W poniedziałek po południu ten pierwszy poprowadzi już zajęcia z zespołem Śląska.

„Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia” – powiedział nowy trener wrocławian.

Jako piłkarz Magiera bronił barw Rakowa Częstochowa, Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Z tym ostatnim zespołem święcił największe sukcesy zdobywając dwa razy mistrzostwo Polski i po razie Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Pracę trenerską zaczął w stołecznym klubie, a jako pierwszy szkoleniowiec zadebiutował przejmując w 2016 roku Zagłębie Sosnowiec. Kilka miesięcy później wrócił na Łazienkowską i objął stanowisko pierwszego trenera. W 2018 roku rozpoczął pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw piłki młodzieżowej, a następnie objął reprezentację Polski U20, z którą awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata. Od czerwca 2020 roku był selekcjonerem kadry U19, z którą rozstał się na początku marca.

Magiera w roli trenera Śląska oficjalnie zadebiutuje w wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok (5 kwietnia, godz. 17.30).