Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana może zasiąść, łącznie z miejscami na loży VIP, 33 130 widzów. Wszystko na to wskazuje, że właśnie tylu kibiców będzie w niedzielę oglądać na żywo spotkanie Wisły z mistrzami Polski. Będzie to możliwe m.in. dlatego, że w Krakowie nie będą mogły pojawić się zorganizowane grupy sympatyków Legii, ze względu na zakaz wyjazdowy nałożony przez Komisję Ligi.

Reklama

Jeśli w niedzielę wszyscy uprawnieni do wejścia pojawią się na stadionie, to pobity zostanie rekord frekwencji na meczu ekstraklasy w tym sezonie. Obecny został także ustanowiony na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana podczas niedawnych derbów Krakowa. Wówczas na trybunach zasiadło 28 235 kibiców. Organizatorzy musieli jednak, ze względów bezpieczeństwa i obecność fanów Cracovii, wyłączyć ze sprzedaży kilka sektorów.

Rekord widowni na przebudowanym krakowskim stadionie wynosi 33 027 kibiców i został ustanowiony 6 czerwca 2016 roku podczas spotkania reprezentacji Polski i Litwy. Drugi wynik został osiągnięty w meczu Wisły z Legią z 22 października 2017 roku. Wówczas oficjalna frekwencja wyniosła równe 33 tysiące kibiców.

Reklama

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Wisła zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Legia jest druga i ma 51 punktów.