Izba Rozstrzygania Sporów FIFA wysłała do Pogoni decyzję dotyczącą złożonej w 2016 r. skargi klubu Beroe Stara Zagora, uznając że Delew rozwiązując jednostronnie umowę z bułgarskim zespołem naruszył przepisy o stabilności kontraktowej. FIFA nałożyła na bułgarskiego skrzydłowego karę wypłaty odszkodowania klubowi ze Starej Zagory i zdyskwalifikowała go na cztery miesiące. Natomiast na Pogoń nałożono karę zakazu transferów w dwóch najbliższych okienkach transferowych.

Reklama

Delew po rozwiązaniu umowy z bułgarskim klubem przeszedł do Pogoni jako tzw. wolny piłkarz. Stało się tak, bo Bułgarski Związek Piłki Nożnej uznał, że jego rozstanie z Beroe odbyło się zgodnie z prawem i wystawił zawodnikowi Międzynarodowy Certyfikat Transferowy (ITC).

Szczeciński klub natychmiast po otrzymaniu decyzji FIFA odwołał się od niej do CAS. Złożenie apelacji skutkowało zawieszeniem wykonania kar nałożonych na zawodnika i klub.

Jak poinformowała Pogoń w komunikacie, CAS w całości uznał apelację jej i bułgarskiego piłkarza stwierdzając, że nie zachodzą żadne przesłanki do ukarania zawodnika oraz klubu. Oznacza to, że Delew nie musi płacić odszkodowania swemu byłemu pracodawcy, a "Portowcy" mogą bez ograniczeń dokonywać transferów.