23-letni Zarandia zadebiutował w Arce w kwietniu 2017 roku i rozegrał w jej barwach 59 meczów, w których zdobył 10 bramek. Jego dorobek w lidze to 50 spotkań i cztery gole, z czego w ostatnim sezonie, odpowiednio, 28 i cztery. Reprezentant Gruzji wrócił do Belgii, bo wcześniej był zawodnikiem KRC Genk.

Reklama

Z gdyńskiej drużyny, która uplasowała się w ekstraklasie na 13. pozycji, odeszli również wiodący pomocnicy Michał Janota i Marko Vejinovic oraz obrońcy Tadeusz Socha, Robert Sulewski i Karol Danielak.

Tymczasem w Gdyni pojawił się rodak Zarandii Davit Skhirtladze, który jest wychowankiem Sasco Tbilisi, a później występował w AGF Aarhus, Silkeborg IF, Spartaku Trnawa i FC Ryga. W tym roku w zespole ze stolicy Łotwy rozegrał dwa ligowe spotkania.

26-letni ofensywny pomocnik, który ma w dorobku cztery występy w reprezentacji swojego kraju, przejdzie testy medyczne, ma także zagrać w środę w sparingu z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. Jeśli Gruzin podpisze kontrakt, pojedzie w czwartek z zespołem na zgrupowanie do Gniewina.

Arka pozyskała do tej pory trzech zawodników - dwóch skrzydłowych: 23-letniego Hiszpana Santi Samanesa i niespełna 21-letniego Kamila Antonika oraz 27-letniego defensywnego pomocnika Azera Busuladzica z Bośni i Hercegowiny.