Od pierwszej minuty w kieleckiej drużynie zagrali dwaj testowani angielscy pomocnicy: 18-letni Johnny Spike Gill oraz 25-letni Classy Theobalds. Polski zespół od czwartej minuty przegrywał 0:1, a bramkę dla ekipy z Tirany zdobył Agustin Torrasa. W drugiej połowie swoją przewagę Korona udokumentowała dwiema bramkami. W 47. min. do wyrównania doprowadził Pacinda, a siedem minut później zwycięskiego gola zdobył Duranovic.

Na zgrupowaniu w Antalyi przebywa 28 zawodników. Kielczanie w Turcji rozegrają jeszcze cztery gry kontrolne: w sobotę z rumuńskim Sepsi SF. Gheorghe, następnie z ukraińskim Olimpikiem Donieck (22 stycznia), azerskim Sebail FK i rosyjskim Arsenałem Tuła (25 stycznia).

Ze zgrupowania kielczanie wrócą 26 stycznia. Przed rozpoczęciem rozgrywek Korona rozegra jeszcze dwa sparingi: 31 stycznia z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a dzień później z Radomiakiem Radom.

Rozgrywki ekstraklasy kielczanie wznowią 8 lutego meczem na własnym boisku z Górnikiem Zabrze.