NKO PZPN uwzględniła merytoryczne stanowisko klubu przedstawione w procedurze odwołania. Decyzja oznacza, że wszyscy kibice będący na Trybunie Północnej na meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy mają możliwość uczestniczenia w każdym następnym spotkaniu Legii Warszawa - dodano w oświadczeniu na stronie klubu z Łazienkowskiej.

Reklama

Kara została nałożone za transparenty, które pojawiły się na Trybunie Północnej warszawskiego stadionu (tzw. Żylecie) podczas spotkania z ŁKS 9 lutego. Kibice Legii wywiesili tam przekaz w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - głosił napis na banerze.

Ponadto na stadionie Legii pojawił się również drugi transparent. "Kisiel won z Legii" - to hasło skierowane pod adresem 17-letniego piłkarza Jakuba Kisiela, który niedawno trafił na Łazienkowską właśnie z Polonii.

Komisja Ligi nałożyła 12 lutego na Legię grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z beniaminkiem z Łodzi na Trybunie Północnej. Klub odwołał się od tych decyzji.

18 lutego Najwyższy Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności karę dla Legii nałożonej przez Komisję Ligi. Dzięki temu wszyscy chętni mogli obejrzeć kolejny mecz na Łazienkowskiej - 22 lutego z Jagiellonią Białystok (4:0) w 23. kolejce.

Teraz kara została uchylona - w zakresie dotyczącym zakazu wejścia kibiców z Trybuny Północnej.